Skip to content

Dr n. med. Alina Hedrych-Ozimina

specjalista chirurgii plastycznej

Wykształcenie

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku (obecnie GUMed), który ukończyłam z wyróżnieniem w 2005 roku.

Już na studiach interesowałam się chirurgią, w 2003 roku w czasie stypendium w Niemczech pracowałam w Media Park Klinik w Kolonii jako asysta operacyjna.

Po studiach dostałam propozycję napisania doświadczalnej pracy laboratoryjnej w Klinice Dermatologii Uniwersytetu Medycznego w Kolonii, którą obroniłam w 2011 roku. Równolegle w 2009 roku w Klinice Chirurgii Plastycznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego rozpoczęłam specjalizację w dziedzinie chirurgii plastycznej, aby po sześciu latach w 2015 roku uzyskać wymarzony tytuł chirurga plastyka.

foto strona aho O mnie

Praca kliniczna i naukowa

W Klinice Chirurgii Plastycznej GUMed pracuję do dzisiaj, wykonując zabiegi resekcyjne i rekonstrukcyjne. Jestem konsultantem szpitalnego zespołu ds. leczenia ran. 

Ponadto klinicznie i naukowo zajmuję się przeszczepami tłuszczu. Wykładam także chirurgię na Wydziale Lekarskim i English Division GUMed.

Pasja

Moją pasją jest chirurgia plastyczna estetyczna. Każdy zabieg wydobycia piękna ciała ludzkiego stanowi dla mnie szczególne wyzwanie. Staram się nieustannie poszerzać moją wiedzę na licznych szkoleniach i konferencjach.

Jestem członkiem takich towarzystw naukowych jak: Polskie Towarzystwo Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej (PTCHPRiE), International Society od Aesthetic Plastic Surgery (ISAPS), Rhinoplasty Society od Europe (RSE). 

TM ISAPS 400x154 O mnie
41251abbe571fa52f5b2640fc03b4709f1a20d90 200x200 O mnie
%name O mnie